SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI 16 ARALIK’TA GÜMÜŞHANE’DE DE YAPILACAK - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI 16 ARALIK’TA GÜMÜŞHANE’DE DE YAPILACAK

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2017 - 23:36

Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 - 23:36

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gümüşhane Şube Başkanı Naci ŞENEL, AGD tarafından, günümüz gençliğine Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in sevgisini aşılamak ve O’nu rehber olarak tanıtmak amacıyla bu yıl 7.’si gerçekleştirilecek olan ve bu hafta sonu yapılacak olan “Liseli ve Ortaokullu Gençler Efendimiz (sav)’in İzinde: Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması” ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda AGD Şube Başkanı ŞENEL “Gençliğin sigara, alkol ve uyuşturucu gibi maddeler ile bedenlerinin, televizyon, sinema ve internet aracılığıyla da ahlak ve maneviyatlarının tahrip edildiği günümüzde gençlerimiz bu yarışma ile sevgili Peygamberimizin hayatını daha iyi öğrenecek ve örnek alacaklardır.” dedi.

Başkan ŞENEL yarışma ile ilgili olarak: “Yarışmaya katılıp dereceye giren lise ve ortaokul öğrencilerimize ayrı ayrı ödüllerin verileceği Siyer-i Nebi Yarışmasında, genel merkezimiz tarafından ülke genelinde lise kategorisinde 1. olana 6 Tam Altın, 2. olana 5 Tam Altın, 3. olana 4 Tam Altın, ortaokul kategorisinde 1. olana 4 Tam Altın, 2. olana 3 Tam Altın, 3. olana 2 Tam Altının verileceğini, ayrıca Gümüşhane Şubemiz tarafından da Gümüşhane genelinde lise kategorisinde 1. olana Tam Altın, 2. olana Yarım Altın, 3. olana Çeyrek Altın, ortaokul kategorisinde 1. olana 500 tl, 2. olana 400 tl, 3. olana 300 tl’nin verileceğini ve il ödüllerinin 31 Aralık 2017 Pazar Günü saat 19.00’da Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Mekke’nin Fethi programında takdim edileceğini” belirtti.

Başkan ŞENEL, “Düzenlenecek olan yarışmanın tüm Türkiye’de olduğu gibi Gümüşhanemiz ve ilçelerinde lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacağını, başvuruda bulunan tüm lise ve ortaokul öğrencileri yarışmaya beklediklerini” ifade ederken, “Bu yarışmanın organize edilmesinde emeği geçen AGD Gümüşhane Siyer-i Nebi Yarışması Tertip Komisyonumuza, okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyor, sınava katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

image_print

HABERLER