SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLIYOR - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

14 Ağustos 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLIYOR

Son Güncelleme :

05 Kasım 2019 - 10:40

II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongre’si 7 Kasım 2019 Perşembe günü Gümüşhane Üniversitesi’nde başlıyor.

Ev sahipliğini Gümüşhane Üniversitesi’nin yapacağı kongrenin diğer ortakları ise  Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi.

Üç gün devam edecek kongrede Antropoloji, İlahiyat, Arkeoloji, Kamu Yönetimi, Coğrafya, Maliye, Hukuk, Dilbilimi, Muhasebe ve Finans, Edebiyat, Psikoloji, Eğitim Bilimleri, Sanat Tarihi, Ekonomi, Sosyoloji, Felsefe, Tarih, Gazetecilik ve Medya Çalışmaları, Turizm, Güzel Sanatlar ve Uluslararası İlişkiler gibi geniş bir yelpazede birçok önemli konu başlıklarının yer alacağı II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’nde sunulacak tebliğler Sempozyum Bildiriler Kitabı’nda yayınlanacak.

7-9 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek kongre hakkında Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi:

“Alanında birçok akademik araştırma yapılan ve sonuçlarıyla bilim dünyasına ışık tutan Sosyal Bilimler Kongresi’nin ikincisini düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlkini Kilis 7 Aralık Üniversitesi işbirliğiyle 13-15 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirmiştik. Bu yıl üniversitemiz ev sahipliğinde ikincisini düzenleyeceğimiz ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi’nin ortaklığında düzenleyeceğimiz kongremizde sosyal bilimlerin çeşitli alanlarında yer alan problemleri tespit etmek, dile getirmek ve bu problemlere dair çeşitli çözüm yollarını oluşturmak adına çok kapsamlı bir etkinlik olacaktır. 2019 yılının Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı olması dolayısıyla 30 Haziran 2018 tarihinde kaybettiğimiz dünyanın önde gelen tarihçilerinden İslam Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin’in anısına düzenleyeceğimiz kongremizin, ülkemize ve bilim camiamıza hayırlı olmasını diler, tüm halkımızın kongreye teşriflerinden memnuniyet duyarım.”

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 5.11.2019

image_print