Tarihi Eski Gümüşhane’de Uygulama Oteli Hizmete Açıldı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

15 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Tarihi Eski Gümüşhane’de Uygulama Oteli Hizmete Açıldı

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2022 - 21:00

Son Güncelleme: 25 Ekim 2022 - 21:00

Gümüşhane’nin tarihi Süleymaniye Mahallesi’nde İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan ve protokolle Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine (Turizm ve Otelcilik Lisesi) tahsis edilen “Süleymaniye Uygulama Oteli” ilk ziyaretçilerini ağırladı.

Süleymaniye Uygulama Oteli,  24 Ekim 2022 Pazartesi gününden itibaren Gümüşhane halkına, yerli ve yabancı misafirlere hizmet vermeye başladı. Gümüşhane’nin Tarihi dokusu, kültürel zenginliği, mistik havası ve doğal güzellikleri ile dolu bir mekânın en güzel manzarasına sahip olan Süleymaniye Uygulama Oteli Gümüşhane turizmine büyük katkı sağlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, hizmet vermeye başlamasının ardından Süleymaniye Uygulama Oteli’ndeki ilk toplantıyı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve milli eğitim müdürlüğü personeli ile yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “Tarihi dokusu korunarak inşa edilen 21 standart ve 4 süit odadan oluşan otelin, şehrin turizmine önemli bir konaklama tesisi olarak katkı sunacaktır. Otel mutfağımız sabah kahvaltısı, yöresel ve ulusal lezzetlerle de halkımızın hizmetinde olacaktır.” dedi

Misafirlerimize Kaliteli Hizmet Sunmak Bizim En Önemli Hedefimizdir

Süleymaniye Uygulama Oteli ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde otelcilik ve turizm eğitimi gören öğrencilerin, usta öğreticiler eşliğinde pratik eğitimlerini geliştirmelerinin amaçlandığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci,  “Bu amacı gerçekleştirirken misafirlerimize kaliteli hizmet sunmak bizim en önemli hedefimizdir. Uygulama otelimizde; okulumuzda verilen teorik turizm eğitiminin, gerçek işyeri ortamında yüz yüze eğitim uygulamasıyla desteklenmesi amaçlanmıştır. Bu amaçla uygulama otelimizde, öğretmen ve usta öğreticilerimizle birlikte daha mesleğin başlangıç noktasında bulunan öğrencilerimizle  hizmet vermekteyiz.” dedi.

Kaynak: Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü – 25.10.2022

image_print

HABERLER