GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

TARSİM; KELKİT VE ŞİRAN’DA BİLGİLENDİRME YAPTI

TARSİM; KELKİT VE ŞİRAN’DA BİLGİLENDİRME YAPTI
32 views
02 Şubat 2019 - 18:08

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü işbirliğinde çiftçilere Devlet Destekli Tarım Sigortaları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Şiran ve Kelkit ilçelerinde yapıldı.

Şiran Belediye toplantı salonunda ve Kelkit  İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Salonunda Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin işleyişi ve 2019 yılı uygulamaları hakkında üreticilere bilgi verildi.

Çiftçilerin tarım sigortası yaptırmaları halinde iklimsel değişiklikler ve doğal afetlerden kaynaklanan zararlarını en aza indirebilmelerinin mümkün olduğu ifade edilen toplantıda, sigorta sistemi ile ilgili genel değerlendirmeler yapılarak, yenilikler ve uygulamalar hakkında üreticiler bilgilendirildi.

TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü’nden uzman Burhan Kılıç çiftçilere tarım sigortası konusunda son yapılan yasal değişiklikleri anlatarak, çiftçilerin ürünlerinin don, sel, kuraklık gibi doğal afetlerden zarar görmesi halinde sigorta kapsamına alınması ve zararlarının telafi edilmesi konularında sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi. Toplantıda ayrıca tüm Tarımsal ve Hayvansal ürünlerin nasıl sigorta kapsamına alınacağı konusunda çiftçilerin ne yapması gerektiği konuları ayrıntılı olarak anlatıldı. Toplantı çiftçilerin sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

TARSİM bilgilendirme toplantısına, Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  Şube Müdürü İbrahim Murathan, Şiran İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kurtuluş Halep, Kelkit İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu ve üreticiler katıldı.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.