GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

TARSİM TORUL VE KÜRTÜN’DE BİLGİLENDİRME YAPTI

TARSİM TORUL VE KÜRTÜN’DE BİLGİLENDİRME YAPTI
34 views
05 Şubat 2019 - 20:20

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Torul ve Kürtün ilçelerinde çiftçilere Devlet Destekli Tarım Sigortaları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantılarda Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin işleyişi ve 2019 yılı uygulamaları hakkında bilgiler verildi.

Tarsim Giresun Bölge Müdürlüğünden  uzman  Erhan Karakuş, çiftçilere tarım sigorta konusunda son yapılan yasal değişiklikler anlatarak, çiftçilerin ürünlerinin don, sel, kuraklık gibi doğal afetlerden zarar görmesi halinde sigorta kapsamına alınması ve zararlarının telafi edilmesi konularında sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi.  Toplantıda ayrıca tüm Tarımsal ve Hayvansal ürünlerin nasıl sigorta kapsamına alınacağı konusunda çiftçilerin ne yapması gerektiği konuları ayrıntılı olarak anlatıldı.

Toplantı çiftçilerin sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

Tarsim bilgilendirme toplantısına, Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Murathan, Torul İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Rakan, Kürtün İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Arslan Demir, üreticiler ve çiftçiler katıldı.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.