TORUL BELEDİYESİ, BARIŞ PINARI ŞEHİTLERİ ADINA FİDAN DİKECEK - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

TORUL BELEDİYESİ, BARIŞ PINARI ŞEHİTLERİ ADINA FİDAN DİKECEK

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2019 - 21:28

Son Güncelleme: 18 Ekim 2019 - 21:28

Torul Belediye Başkanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında şehit düşen askerlerimiz adına Torul Kalesi’nde fidan dikecek.

Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir  konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Her doğan yeni bir fidan” kampanyamıza devam ederken aziz şehitlerimizin de isimlerini yaşatmak adına Torul Kalesi’nde fidan dikimlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda Barış Pınarı Harekatı’nda şehit düşen Ahmet Topçu, Hacı Bebek, Abdulhamid Bilgen, Yunus Mermer, Çelebi Bozbıyık ve Mesut Çelik kardeşlerimiz adına da fidanlarımızı Torul Kalesi’nde dikeceğiz. Aziz şehitlerimize bu vesile ile bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. İsimlerini hiçbir zaman unutturmayacağız.” dedi.

Öte yandan Torul Belediye Meclisi, Başkan Evren Evrim Özdemir başkanlığında olağan toplantısında Barış Pınarı Harekatı’na destek olduklarını beyan eden ortak bir karar aldı. Kararda “İhtiyaç duyulması halinde seve seve her türlü katkı ve destekte bulunmaya hazır olduğumuzu bilmelerini isteriz.” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK: TORUL BELEDİYESİ

image_print

HABERLER