TORUL CAM SEYİR TERASINA YABANCI TURİST İLGİSİ ARTIYOR - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Eylül 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

TORUL CAM SEYİR TERASINA YABANCI TURİST İLGİSİ ARTIYOR

Son Güncelleme :

16 Nisan 2018 - 18:55

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde 5 Ocak tarihinde açılan ve açılışından kısa bir süre sonra büyük bir ziyaretçi akınına uğrayan ve Avrupa ve Türkiye’nin en yüksek seyir teraslarından biri konumundaki Torul Kalesi Seyir Terası’na yerli turistin yanı sıra yabancı turist akını da başladı.

100.günü geri bırakan seyir terası bu süre içerisinde 26.500 ziyaretçisini ağırlarken, günlük ortama 265 kişi Torul’daki seyir terasını ziyaret ediyor.

Özellikle arap turistlerin bölge turizm merkezlerini ziyaret amaçlı geldikleri Gümüşhane’de Karaca Mağarası ve Tomara Şelalesi gibi turizm bölgelerine seyir terasının da dahil olmasının verdiği mutluluğu ifade ederken özellikle Katarlı ziyaretçilerin bu seyir terasından duydukları mutluluğu kendi ülkelerinde de anlatacaklarını belirttiler.

Seyir terası açılışından itibaren en çok ilgiyi Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Rize ve Ordu illerinden gelen ziyaretçiler tarafından görürken Katar, Hindistan, Slovakya ve Suudi Arabistan’dan gelen turistleri de ağırlamaya şimdiden başladı.

 

image_print