TORUL TORUL OLALI BÖYLE İLGİ GÖRMEDİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

3 Ağustos 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

TORUL TORUL OLALI BÖYLE İLGİ GÖRMEDİ

Son Güncelleme :

01 Nisan 2018 - 0:01

*Torul Cam Seyir Terasına 85 Günde 20 Bin Ziyaretçi geldi.

250 metre yüksekliği ile Avrupa’nın ve ülkemizin tarihi bir kale üzerine yapılan en yüksek dış alan cam seyir terası olan Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki cam seyir terasına  yoğun ilgi devam ediyor.

5 Ocak tarihinde ziyarete açılan ve henüz tam anlamıyla tanıtımı dahi yapılmamış olmasına rağmen ziyaretçi akınına uğrayan Torul Kalesi Cam Seyir Terası 85 günde 20 bine yakın ziyaretçisini ağırladı.

Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen rapor doğrultusunda günlük, haftalık ve aylık olarak sosyal medya hesaplarında paylaşılan rakamlar gerek Gümüşhanelileri gerekse de Karadenizlileri oldukça memnun etmiş durumda.

Paylaşılan raporda Ocak ayında 4.154, Şubat ayında 7.223, Mart ayında ise 8.535 ziyaretçiyi ağırlayan teras, toplamda açık bulunduğu 85 günde 19.912 ziyaretçi ağırladı.

Kaledeki yol genişletme çalışmalarının ardından otobüslerin de kolaylıkla çıktığı terasa okul ve yurt öğrencileri toplu şekilde ziyaretle bulunarak adrenalini yerinde yaşıyor.

Otopark, tuvalet, mescit ve diğer üst yapı çalışmalarının devam ettiği terasa bu sene sonuna kadar rekor düzeyde ziyaretçi bekleniliyor.

 

image_print