TÜBİTAK’tan Gümüşhane Üniversitesi’ne Destek Sözü - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

25 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

TÜBİTAK’tan Gümüşhane Üniversitesi’ne Destek Sözü

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2021 - 21:55

Son Güncelleme: 15 Haziran 2021 - 21:55

TÜBİTAK BİDEB (Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, Gümüşhane Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, TÜBİTAK BİDEB olarak Gümüşhane Üniversitesi’ne tam destekte bulunacaklarını ifade etti.

Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Sayın Ömer Faruk Ursavaş ve beraberindeki heyete bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bilim insanlarının sayı ve niteliğinin artmasına yardımcı olmak amacıyla, destekleyici ve teşvik edici çeşitli programlar ve etkinlikler yürüten BİDEB, bu kapsamda lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmaları yapan bilim insanlarına yurtdışı bilimsel etkinliklere katılmaları için kısmi destek sağlamak için burslar vermektedir. Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ursavaş ile yaptığımız görüşmede Üniversitemizde yapılacak bilimsel ve akademik çalışmalarda TÜBİTAK tarafından verilen desteklerin artırılacağı sözünü aldık. Böylelikle lisans, lisansüstü, doktora ve sonrası çalışmalarında verilecek destekler ile üniversitemizde bu çalışmalar da artacaktır. Böylelikle hem nazik ziyaretlerinden hem de çalışmalarımıza verecekleri desteklerinden dolayı BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Karşılıklı iyi niyet temennilerinin alındığı görüşme sonrasında Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek tarafından BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ursavaş’a Gümüşhane’nin eski yerleşim yeri olan tarihi Süleymaniye Mahallesi gezdirildi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 15.06.2021

image_print

HABERLER