TÜRK MİLLETİ VE TÜRK ORDUSU İÇİN KUTLU MÜJDELER - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

27 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

TÜRK MİLLETİ VE TÜRK ORDUSU İÇİN KUTLU MÜJDELER

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2019 - 14:50

Son Güncelleme: 13 Ekim 2019 - 14:50

Dünyada her aklıselim insanın tasdik edeceği bir gerçek vardır ki o da “Dünya üzerinde bugün  İslâm’ı temsil rolünün Türk milletine ait olduğu” gerçeğidir.

İslâm’ı temsil rolünü üstlenen ve en iyi şekilde yürüten Türk milleti, tarih boyunca hep şer güçlerle mücadele etmiştir. 

Dünyanın şer güçleri dün; dini İslâm olan bir Osmanlı’yı istemedikleri gibi, bugün de; yine dini İslâm olan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni istememektedirler.

1970 li yıllarda dış güçlerin kurdurduğu PKK terör örgütünden tutun da yine kuruluşu aynı tarihlere rastlayan FETÖ gibi örgütlerin tamamının tek amacı Türkiye’yi bölüp parçalamak ve yok etmektir.

İslâm’ın azılı düşmanı İsrail devletinin de, Batı’nın zalim devletlerinin de, iki yüzlü ABD’nin de,  PKK ve FETÖ gibi şer ve katil örgütlerin de hem tek hedefleri Türkiye’dir, hem de tek korktukları ülke Türkiye’dir.

******

Türk Milleti, İslamiyet’in bin yıldan beri bayraktarlığını yapan bir millettir.

Büyük tefsir alimlerinden  Bediüzzaman Said Nursi, Kur’an-ı Kerim’in Maîde Suresi’nin 54. Ayet’inde bahsi geçen “Allah’ın Sevdiği topluluk” övgüsüne Türk Milleti’nin mazhar olduğunu açıkça beyan etmiştir.

Bu konuda Bediüzzaman Hazretleri Risale-i Nur Külliyatı’nın Mektubat eserinde 26. Mektup bölümünde şöyle demektedir:

“İşte ey ehl-i Kur’an olan şu vatanın evlatları! Altı yüz sene değil belki Abbasîler zamanından beri bin senedir Kur’an-ı Hakîm’in bayraktarı olarak, bütün cihana karşı meydan okuyup Kur’an’ı ilan etmişsiniz. Milliyetinizi, Kur’an’a ve İslâmiyet’e kale yaptınız. Bütün dünyayı susturdunuz, müthiş tehacümatı def’ettiniz, tâ;

âyetine güzel bir mâsadak oldunuz.”

Bu ayetin meali şöyledir: “Allah öyle bir topluluk getirecektir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı sever. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı izzet sahibidirler ve Allah yolunda cihat ederler.” Mâide Sûresi, 5:54.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) de meşhur Fetih Hadisi’nde şöyle buyurmaktadır: “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan; o ordu ne güzel ordudur!..”

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in  bu hadis-i şerifindeki müjdeye Büyük Türk Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet mazhar olmuş ve 1453 yılında İstanbul’u fethetmiştir.

******

Bu kutlu Türk milleti,  İslâm’la şereflenen bin yıllık tarihi boyunca  hep masum insanlık için barış ve adalet arayışında olmuş, nerede bir masum ve mazlum varsa hep kol kanat germiştir. Zulmü hiç sevmemiş, zalimin hep korkulu rüyası olmuştur. Bu nedenle bin yıllık tarihimizde Milletimizin ve ordumuzun binlerce gurur tablosunu görmek mümkündür. İşte İstanbul’un fethi, işte Çanakkale, İşte Kıbrıs harekatımız ve son olarak da İnşallah “Barış Pınarı Harekatımız” olacaktır.

Allah’ın (C.C.)  ve Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.v) övgüsüne mazhar olan Türk Milleti bu özelliği ile bugün yeryüzünün en bahtiyar milletidir. Bu güzel milletin ordusu da en bahtiyar ordudur.

Allah’ını seven ve Allah’ın da onları sevdiği bir millet ve ordu neden korkar ki?.. Korku denilen bir şey onların yanlarından bile geçemez…

İşte bu şanlı Türk milletinin ordusu;  hain örgüt PKK ve yandaşı teröristlere ve onları destekleyen fitne kaynağı devletlere ve örgütlere gerekli dersi vermek için 9 Ekim 2019 Çarşamba günü “Barış Pınarı Harekatı”nı başlatmıştır.

Ordumuz  inşallah bu harekatında ve seferinde muzaffer olacaktır. Çünkü bu millet de bu Ordu da Rablerini çok severler. Allah (C.C.) kendisini seven milleti de orduyu da mahzun etmez.

Böyle kutlu bir millete ve kutlu bir orduya layık Başkomutan  Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere rütbelisinden erine ordumuzun her ferdini tebrik ediyor, muzaffer olmaları için dua ediyoruz.

Allah yar ve yardımcıları olsun.

******

Yazımı Yahya Kemal Beyatlı’nın o meşhur mısraları ile bitirmek istiyorum:

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.

Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,

Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın.

AMİN…

image_print

HABERLER