Vali Tanrısever’den Gümüşhane Eğitimini Daha İleri Taşıma Hassasiyeti - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

20 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Vali Tanrısever’den Gümüşhane Eğitimini Daha İleri Taşıma Hassasiyeti

Giriş Tarihi: 08 Şubat 2024 - 17:11

Son Güncelleme: 08 Şubat 2024 - 17:16

Bugün Gümüşhane Merkez Kale köyündeki Kale İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Vali Alper Tanrısever, öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerinin okulla ilgili taleplerini dinledi. 

Öğrencilerle de sohbet eden Vali Tanrısever daha sonra Kale İmam Hatip Ortaokulu ve okula ait pansiyonda incelemelerde bulundu. 

Okul ziyaretlerinin ardından Kale Köyü sakinleriyle köy kahvesinde bir araya gelerek sohbet etti. 

Buradaki ziyaretin ardından son olarak kent merkezinde bulunan Fevzipaşa İlkokulu’nu ziyaret ederek sınıfları gezen Vali Tanrısever, okul öğretmenleriyle sohbet etti.

Vali Tanrısever’in okul ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz de hazır bulundu.

Ziyaretleri sonrası bir değerlendirme yapan Vali Tanrısever şunları söyledi:

“Bugün ilk olarak Kale İlköğretim Okulu’na ve yine Kale Köyü’nde bulunan Kale İmam Hatip Ortaokulu ve pansiyonunu ziyaret ettik. İki okulun da öğrenci sayısının çok az olduğunu gözlemledik. Fiziki şartların çok iyi olduğunu ama daha da iyileştirilebileceği ve öğrenci sayısının azlığına çözüm önerileri aradık. Öte yandan Kale Köyü’ndeki vatandaşlarımızla bir araya geldik. Kale Köyü eskinin görkemli ve ihtişamlı nahiyelerinden bir tanesi, eski ihtişamına en yakın nasıl gelebilir bunu köylülerimizle beraber istişare ettik. Onların ifade ettikleri altyapı ile ilgili sorunlar var. Su, doğalgaz ve konut yapmak için yer talep ediyorlar bu sorunu çözersek Kale’nin nüfusunu arttırma yoluna gideceğiz. Son olarak Fevzipaşa İlkokulu’na geldik. Okulumuz yeniden ayağa kalkan bir okul, gördüğümüz kadarıyla öğretmen ve idareci arkadaşlarımız oldukça başarılı ve istekliler biz de en mükemmele ulaşmak için idarecilerimizle, öğretmenlerimizle ortak çalışarak Gümüşhane’yi eğitim ve öğretimde nasıl daha ileriye taşıyabiliriz bunun arayışı içerisindeyiz”

image_print

HABERLER