VALİ TAŞBİLEK: DENETİMLER SÜREKLİ YAPILACAK - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

VALİ TAŞBİLEK: DENETİMLER SÜREKLİ YAPILACAK

Giriş Tarihi: 06 Ağustos 2020 - 23:28

Son Güncelleme: 06 Ağustos 2020 - 23:29

Gümüşhane’de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ve Belediye Başkanı Ercan Çimen tarafından koronavirüs tedbirlerine yönelik geniş kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Gümüşhane il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı gerçekleştirilen denetim çalışmasına oda başkanları, ilgili kurum amirleri ve çok sayıda güvenlik görevlisinden oluşan denetim ekibi eşlik etti.

Vali Taşbilek ve Başkan Çimen’in yönetiminde şehrin en işlek caddeleri olan Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet caddeside gerçekleştirilen denetim faaliyetinde başta marketler, lokantalar, fırınlar, pastaneler, parklar, ulusal marketler gibi vatandaşların sıklıkla bulunduğu mekanlar olmak üzere tüm iş kollarına ait işletmeler denetlendi.

Cadde boyunca işletmeleri tek tek denetleyen Vali Taşbilek ve beraberlerindeki heyet maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı noktasında kapsamlı inceleme yaparak işletme sahiplerini uyardı.

Kurallara uyan işletmelerin sahiplerine vatandaşların sağlığına önem verdikleri ve örnek oldukları için teşekkür eden Vali Taşbilek, gördüğü eksikleri tek tek not ettirerek denetimlerin devamlı yapılması için ilgililere talimat verdi.


Temizlik, Maske, Mesafe Kuralına Mutlaka Uyalım

Hem esnafı hem vatandaşları uyararak denetimlerin amacının Gümüşhane’de yaşayan insanların sağlığını korumak, koronavirüs salgınının bulaşma riskinin azalmasına yönelik yapılan çalışmalarla, alınan tedbirleri yerinde görerek, esnafa ve vatandaşlara rehberlik edici faaliyetlerde bulunmak olduğunu kaydeden Vali Taşbilek, gazetecilere yaptığı açıklamada vatandaşlardan temizlik, maske, mesafe kuralına mutlaka uymalarını istedi.

Bizim Tedbirlerdeki Eksikliğimiz İhmalimiz Küçücük Çocuklarımızın Annesiz Ve Babasız Kalması Demek

Vali Taşbilek, şunları söyledi:

“El hijyenimize, kişisel hijyenimize dikkat edersek, maskemizi takarsak, mesafemizi korursak bizden kaynaklanan herhangi olumsuzluğun, hastalığın başkalarına bulaşmasına engellemiş oluruz. Böyle yaparsak insanlarımızı, kendimizi, sevdiklerimizi korumuş oluruz. Buna çok dikkat etmeliyiz. Gerek kamu görevlilerin gerek esnaflarımızın alması gereken her türlü tedbirin titizlikle alınması gerekiyor. Göstereceğimiz bir ihmal, en ufak bir zafiyet, evde kronik rahatsızlık olan büyüklerimizin hastalanması, ölmeleri demek. Bizim tedbirlerdeki eksikliğimiz ihmalimiz küçücük çocuklarımızın annesiz ve babasız kalması demek.”

Bu Denetlemelerimize Sürekli Devam Edeceğiz

Alınacak küçük tedbirlerle çok büyük işler yapılacağını, insanların hayatının korunacağının altını çizen Vali Taşbilek, “Sağlık Bakanlığımızın, Bilim Kurulumuzun insanlarımız için aldığı özel tedbirler, özel kurallar var. Bu tedbirleri devam ettirmemiz, aksatmadan yürütmemiz, ihmale ve gevşekliğe yer vermememiz, yeni normalde temizlik maske mesafe dediğimiz 3 unsurun bizim için çok kıymetli olduğunu idrak etmemiz ve bu doğrultuda hareket etmemiz gerekiyoruz. Bu denetlemelerimize sürekli devam edeceğiz. Sonuçlarını da takip edeceğiz. İlimizi pandeminin olumsuz etkinlerini azaltma noktasında herkes elinden geleni yapıyor, üzerine düşeni yapıyor” diye konuştu.

image_print

HABERLER