Vali Taşbilek'ten, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Kabrine Ziyaret - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

15 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Vali Taşbilek’ten, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Kabrine Ziyaret

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2021 - 12:30

Son Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 12:30

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Torul Demirkapı köyündeki  kabrini ziyaret ederek karanfil bırakıp dua etti.

Bilindiği gibi, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı Köyü’nde öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, yaz tatili için ailesinin yaşadığı Gümüşhane’nin  Torul ilçesi Demirkapı köyüne gelirken 16 Haziran 2017 Cuma günü Tunceli Pülümür Vadisi’nde hain terör örgütü PKK’nın eli kanlı teröristleri tarafından aracının kurşunlanıp yakılması sonrasında şehit edilmiş ve Yılmaz’ın  naaşı  12 Temmuz 2017 tarihinde Tunceli Pülümür çayında bulunarak 16 Temmuz 2017 tarihinde de Torul’da yapılan dini törenin ardından Torul-Demirkapı köyünde defnedilmişti.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kabri başında yapılan anma törene Vali Kamuran Taşbilek ve eşi Öğretmen Sibel Taşbilek, Torul Kaymakamı Orhan Ayvaz, Gümüşhane Belediye Başkan Vekili Mümin Çakıcı, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Mirac Sünnetci,  Torul Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, Necmettin öğretmenin annesi Gülay Yılmaz ve ağabeyi Ahmet Yılmaz ile Gümüşhane ve Torul bürokratları ve öğretmenler katıldı.

Anma Programında konuşan Vali Taşbilek şunları söyledi:

“Memleketimizin evladı olan değerli Necmettin Yılmaz kardeşimizin kabrini hep beraber arkadaşlarımız ve ailemizle ziyaret etmek istedik. Her yıl olduğu gibi bugün de Necmettin’imizin yanındayız. Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Ömürlerini milletimizin aydınlanma davasına adayan değerli öğretmenlerimizin, toplumumuzun en saygıdeğer kesimi olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Şehit Yılmaz ve tüm şehit öğretmenlerin bu ülkedeki tek istekleri memleketin evlatlarına hizmet etmek, memleketini aydınlatmak, gelecek nesilleri en iyi şekilde eğitmek, donatmaktı. Ama maalesef bölücü terör örgütünün mensupları ellerindeki kalemden, beynindeki bilgiden başka hiçbir şeyi olmayan değerli vatan evlatlarını hunharca katlettiler. Bütün eğitim şehitlerimize rahmet diliyorum. Vatanımızın birliği, beraberliği, bekası uğruna mücadele ederken şehadet şerbetini içen bütün şehitlerimize rahmet diliyorum”

Törende konuşan Necmettin Yılmaz’ın ağabeyisi Ahmet Yılmaz ise, “Buraya kadar gelen herkesin ayağına, yüreğine sağlık. Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Öğretmenlerimiz nesiller boyunca bizi ilim irfan sahibi eden, bilmediklerimizi öğreten, çağdaş toplumun temelini oluşturan gönül erleridir. Buradan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Onlara çok şey borçluyuz” ifadelerini kullandı.

image_print

HABERLER