YAZ KUR'AN KURSUNA GÜMÜŞHANE'DEN 1100 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

YAZ KUR’AN KURSUNA GÜMÜŞHANE’DEN 1100 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

Giriş Tarihi: 08 Temmuz 2020 - 12:36

Son Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 12:49

Diyanet işleri Başkanlığı 2020 Yılı Yaz Kur’an Kurslarını da salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı. Kararın ardından Gümüşhane il genelinde yaz Kur’an kurslarına 1100 öğrenci müracaat etti.

Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı, Kur’an-ı Kerim öğrendiği, itikat, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları bu yıl Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Gümüşhane il genelinde yaz kuran kurslarına 1100 öğrenci kayıt yaptırdı. Kayıtlar internet üzerinden devam ediyor. Gümüşhane il müftülüğü yetkilileri, velilerin bu fırsatı kaçırmadan çocuklarını internet üzerinden Kur’an kurslarına yönlendirmelerini istedi.

Başvurular İnternet Üzerinden Yapılacak

Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrencilerin programa başvuruları da internet üzerinden alınacak.

Yaz Kur’an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını temin edebilecek. Müftülüklere gidemeyen öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategoriler/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak söz konusu ders kitaplarını bilgisayarına indirebilecek.

Diyanet TV’de yayın saatini kaçıran öğrenciler, geçmiş bölümlere ait eğitim videolarını Diyanet TV Youtube kanalından izleyebilecek.

Gönüllülük Esasına Göre Sınav Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (4-14 Ağustos 2020), program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak.

Değerlendirme testinde başarılı olan öğrencilere, “Yaz Kur’an Kursu Katılım Belgesi” verilecek.

(Kaynak: Gümüşhane Olay gazetesi – 08.07.2020)

image_print

HABERLER