Yusuf Oral Gümüşhane’ye Veda Etti - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

22 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Yusuf Oral Gümüşhane’ye Veda Etti

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2021 - 14:27

Son Güncelleme: 26 Eylül 2021 - 14:27

Uzun yıllar TEMA Gümüşhane il temsilciliği görevini yürüten Gümüşhane’nin sevilen simalarından Yusuf Oral, Ankara’da bir kamu kurumuna  atanmasıı nedeniyle Gümüşhane’den ayrıldı.

Oral yayınladığı veda mesajı ile TEMA Gümüşhane temsilciliğinden de ayrıldığını duyurdu.

Yusuf Oral’ın yayımladığı veda mesajı şöyledir:

TEMA’DAN VEDA VAKTİ

Kıymetli Gümüşhaneliler.

Bilindiği üzere 8 yıldır TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği görevini üstlenmiş bulunmaktayım.

Erozyonla mücadele ve doğal varlıkları korumayı ilke edinen vakfımız çatısı altında, kurucu onursal başkanlarımız Sn. Merhum Hayrettin Karaca ve Sn. Ali Nihat Gökyiğit beyefendilerin 1992 yılında meşaleyi taşımaktan her daim gurur duydum.

Bu süreçte şehrimiz, ülkemiz ve dünyamızın yaşanılabilir olması adına büyük bir mücadele içerisinde gönüllü olarak çalışmalarımı sürdürdüm.

Çevre hassasiyetine kavuşan toplumun bu dünyayı düzelteceğine inanarak çıktığımız bu yolda ilimiz genelinde onlarca sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik veya paydaş olduk.

8 yıl boyunca ilimiz genelinde binlerce çocuğumuza ve yüzlerce gencimize verdiğimiz eğitimlerle çevre konusunda farkındalığı yüksek bir nesil oluşması için naçizane mücadele ettik.

Elimizden geldiğince, şehrimizin çevre sorunları ile mücadele ettik.

Adeta 3. çocuğum gibi emek harcayıp büyüttüğüm TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği görevimden iş değişikliğim nedeni ile artık Gümüşhane’de ikamet etmeyeceğim için ayrılmış bulunmaktayım.

Bu süreçte öncelikle gecesini gündüzüne katarak mücadelemiz için üstün bir çaba sarf eden bütün gönüllülerimize teşekkürü borç bilirim.

Bizlerden desteğini eksik etmeyen koordinasyonumuza katkı sağlayan Başta Vakıf Başkanımız Sn. Deniz Ataç Hanımefendi olmak üzere TEMA Vakfı Yönetim Kuruluna ve bütün genel merkez çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

İlimiz genelinde yürüttüğümüz gerek farkındalık gerekse eğitim çalışmalarında her daim imkânlarını bizden esirgemeyen başta Gümüşhane Valiliğimiz ve kamu kurumlarımız olmak üzere Gümüşhane Belediyemize, Gümüşhane Üniversitemize ve ilimiz genelindeki paydaş sivil toplum kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Eğitimlerimizde en büyük paya sahip gönüllü öğretmenlerimize, doğa eğitimlerimizi verdiğimiz bütün öğrencilerimize ve gücümüze güç katan Gümüşhane Üniversitesi Genç TEMA Kulübümüze sonsuz teşekkür ediyorum.

Bu süreçte gözümüz, kulağımız olan, sessizlerin sesi olmak adına yaptığımız bütün çalışmalara ilgi göstererek daha onlarca kez bizi ulusal basına taşıyan, daha fazla farkındalık oluşması adına büyük bir katkı sağlayan yerel basınımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Her daim hayranlık duyduğum Gümüşhane’mizi sizlere emanet ediyorum.

Uzakta olsam da her fırsatta geleceğimi ve her daim şehrimizin derdi ile derleneceğimin bilinmesini isterim.

Sizlerden son isteğim nefes aldığımız sürece dünyamız için ne yapabiliriz diye düşünmeniz ve daha yaşanılabilir bir dünya için mücadele etmenizdir.

Lütfen tüketim alışkanlıklarınızı değiştirerek israf etmekten kaçının. Bundan sonraki nesillerimizin yaşanabilir bir dünya bulabilmesi için hassasiyet gösterin. Çünkü bizim başka dünyamız yok.

Bu süreçte kırıp incittiğim birileri oldu ise bilinsin ki farkında olmadan ve fazlası ile taşıdığım çevre hassasiyetinden dolayı olmuştur. Varsa yüreğini incittiğim herkesten özür dilerim.

Hakkınızı helal edin.

Sağlıcakla kalın.

Yusuf ORAL – TEMA Vakfı  Gümüşhane Temsilcisi 26.09.2021

image_print

HABERLER