28 ŞUBAT DARBESİ VE ANLAYIŞI TARİHİN ÇÖP SEPETİNDE YERİNİ ALMIŞTIR - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

1 Ekim 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

28 ŞUBAT DARBESİ VE ANLAYIŞI TARİHİN ÇÖP SEPETİNDE YERİNİ ALMIŞTIR

Son Güncelleme :

28 Şubat 2018 - 20:36

*28 Şubat 2018 Çarşamba günü Gümüşhane 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda yapılan etkinlikte 28 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen postmodern darbe ile ilgili olarak 21. yıl önce darbeyi manşetlerine taşıyan gazeteler sergilendi ve basın açıklaması yapıldı.

Etkinlikte konuşan AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av.Celalettin Köse: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde 28 Şubat dönemi de anlayışı da artık tarihin çöp sepetinde yerini almıştır.” dedi.

Başkan Köse konuşmasında şunları söyledi: “28 Şubat;  1997 yılını yaşayanlar olarak darbe teşebbüsünün toplumsal hafızamızda, sosyal hayatımızda meydana getirdiği tahribatlar hala bizim hatıralarımızda. Ama o yılları yaşamayan genç kardeşlerimizin hafızalarını tazelemeleri için biz AK Parti Gümüşhane İl Teşkilatı olarak 28 Şubat dönemindeki gazete manşetlerinden oluşan bir resim sergisi tertip ederek hafızalarımızı tazelemek ve gelecek nesillerimize 28 Şubat sürecinde neler yaşandığını seçilmiş bir meşru hükümetin nasıl irtica denilen bir safsatayla milletin manevi değerlerine, milli ve manevi mukaddesatına irtica diyen bir kısım vesayetçi odakların ülkemizde ne gibi tahribatlar yaptığını bir kez daha hatırlatmak adına burada toplandık. İnşallah yakalamış olduğumuz milli birlik sayesinde, milli birlik ve bütünlüğümüzü ilelebet muhafaza edeceğiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni darbelerden uzak bir şekilde muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için hep birlikte gayret edeceğiz” diye konuştu.

BASIN BİLDİRİSİNİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ELMAHTI OKUDU

28 Şubat darbesinin 21.yıl dönümü nedeniyle hazırlanan kınama bildirisini AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Emrah Elmahtı okudu. Elmahtı şunları söyledi: “28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dahil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı. Haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye işgücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı. Darbeciler tarafından bakanlar, başbakanlar, hükümetler uzaklaştırıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına balans ayarı yapıldı. Demokrasini bir ayağı olan MGK kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi. Ancak 15 Temmuz darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere hükümetimiz ve milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son örneğini 15 Temmuz’da bir daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz”

Etkinlikte daha sonra katılımcılar ve partililer gazete manşetlerden oluşan fotoğraf sergisini gezdiler.

Programa; AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Nadim Aydın, Gümüşhane Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Fahri Yalçın, AK parti ilçe başkan ve teşkilat üyeleri, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Gazeteci Turan Tuğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Gürbüz Demir, Memur-Sen’e bağlı Sendikaların temsilcileri, Arzularkabaköy Belediye Başkanı Necati Uçan, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Münire Şeyhoğlu, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

 

image_print

HABERLER