"8. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi" 24-26 Ekim 2024 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi'nde yapılacak - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

“8. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi” 24-26 Ekim 2024 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi’nde yapılacak

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2024 - 23:16

Son Güncelleme: 12 Haziran 2024 - 23:18

Bilim’in Allah’ı kabul ettiği gerceğini ortaya koyan ve Allah’ın varlığını ve birliğini bilimsel veriler ışığında ispatlayan ve açıklayan bilim adamlarının tebliğ, makale ve eserlerinin sunulup kamuoyu ile paylaşıldığı “Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongreleri” nin 8.si 24 – 26 Ekim 2024 tarihlerinde İstanbul’da Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.

Bugüne kadar yapılan 7 “uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi”nin yapılış yer ve yıl bilgileri şöyledir:

  • Harran Üniversitesi (2017)
  • Atatürk Üniversitesi (2018)
  • Iğdır Üniversitesi (2019)
  • Kütahya Dumlupınar (2020)
  • Kütahya Dumlupınar (2021)
  • Van Yüzüncü Yıl (2022)
  • Bitlis Eren Üniversitesi (2023)

Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olan 8. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’nin Web sitesinden bir davet mektubu paylaşan Kongre Başkanı Prof.Dr. Hikmet Kocak’ın davet mektubu şöyledir:

KONGRE DAVET MEKTUBU

Değerli bilim insanları, saygıdeğer araştırmacılar, 

24, 25 ve 26 Ekim 2024 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Yaratılışa Bütüncül Yaklaşım” ana temalı “VIII. ULUSLARARASI BİLİMLER IŞIĞINDA YARATILIŞ KONGRESİ”ne sizleri davet etmekten mutluluk duyarız.

Kongremiz fen, sosyal, sağlık, mühendislik ve eğitim bilimleri ile dini ilimler alanlarında “Yaratılışa Bütüncül Yaklaşımı” esas almakta, başta yaratılış temalı literatüre bilimsel katkılarda bulunmayı, bütüncül bakış açısı doğrultusunda akademik ve entelektüel camiada farkındalık oluşturmayı, alanla ilgili materyalist eğilimlerin ve çeşitli ideolojik yaklaşımların saplantılı ve dayatmacı paradigmaları yerine doğru ve güvenilir bilgi üretmeyi, bununla da günümüz bilim insanlarının ve gelecek nesillerin ufuklarına değerli ve yaşamsal katkılar sunmayı amaçlamaktadır.

Temelde insanın mahiyetini ve yaratılış gayesini bilimsel gerçeklerle ele alıp anlamayı ve bu gerçeği geniş kitlelere ulaştırmayı da hedefleyen kongremizin konu başlıkları şöyledir;

Fen ve Sağlık Bilimleri Işığında Yaratılış
Sosyal Bilimler Işığında Yaratılış ve Darvincilik
İletişim Bilimleri Işığında Yaratılış
Dini İlimler Işığında Yaratılış
Sanat, Mimarlık ve Mühendislik Bilimleri Işığında Yaratılış
Evrim Görüşünün Değerlendirmesi
Ders Müfredatlarının Kritiği ve Yaratılış
Yaratılış Uzayında Yapay Zekâ Ekseni

Böylesine önemli başlıklardaki çalışmaların yer alacağı kongremizin bilimsel alana, akademik camiaya ve sosyal yaşama değerli katkılar sunacağına olan inancımız tamdır. Bu hedefler doğrultusunda siz değerli bilim insanlarını aramızda görmekten ve bilgi, birikim ve deneyimlerinizin aktarımına imkân ve zemin oluşturabilmekten büyük mutluluk duyacağız.

Katkı ve destekleriniz için şimdiden teşekkür eder, görüşebilmek dileği ile saygılar sunarız.

Prof. Dr. Hikmet KOÇAK

Kongre Başkanı

Kongre web sitesine gitmek için tıklayınız…

image_print

HABERLER