BAKAN VEYSEL EROĞLU GÜMÜŞHANE’YE YATIRIM ÇIKARMASI YAPTI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

22 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

BAKAN VEYSEL EROĞLU GÜMÜŞHANE’YE YATIRIM ÇIKARMASI YAPTI

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2016 - 22:46

Son Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 22:46

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 25 Kasım 2016 Cuma günü Gümüşhane’de yapılan törenle 22 tesisin temelini attı, 6 tesisin ise açılışını gerçekleştirdi. Temeli atılan ve açılışı yapılan 28 tesisin toplam yatırım bedeli 262 milyon lirayı buluyor.

Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, DSİ Genel Müdürü Murat Acı, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Vali Yardımcısı Şenol Turan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, ilçe belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarımız çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gümüşhanelilere Başbakanımız Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdiğini söyledi. FETÖ’nün darbe girişimine değinen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bütün millet gibi Gümüşhanelilerin de kahramanlık destanı yazdıklarını dile getirdi.

15 Temmuz’un sadece darbe girişimi değil, vatanı bölme ve işgal etme girişimi olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, cesareti ve milletin kahramanlığıyla bu girişimin püskürtüldüğünü vurguladı.

Gümüşhane’ye 37 Yatırım Müjdesi

Gümüşhaneli vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunun altını çizen Prof. Dr. Eroğlu “Gümüşhane’ye gelirken elimiz boş gelmek doğru olmazdı. Elime bir kutu Afyonkarahisar kaymağı alıp gelecek halim yoktu. Bu yüzden buraya heybemiz dolu geldik. Bugün burada Gümüşhaneli hemşerilerime 40 yatırımın müjdesini veriyorum. Baraj, gölet, sulama tesisi, taşkın koruma tesisleri, orman köylülerine kredi, mera ıslah çalışmaları, gelir getirici tür ağaçlandırma projeleri ile DKMP projelerinin yer aldığı bu müjdelerin toplam yatırım bedeli 310 milyon lirayı buluyor. Gümüşhane bu denli bir yatırımı daha önce hiç görmedi. Kıyıda köşede unutulmuş bu ili bizim hükümetimiz hatırladı” diye konuştu.

“Biz Sözümüzün Sonuna Kadar Arkasındayız”

Gümüşhane’ye daha önce de müjdelerle geldiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “15 Eylül 2013, 15 Şubat 2015 ve 3 Ekim 2015 tarihlerindeki ziyaretlerimizde Gümüşhane’ye toplam 510 milyon TL’lik 72 müjde vermiştim. Bugün ki 310 milyon lira yatırım bedeline sahip 37 müjde ile son 4 yılda Gümüşhanelilere toplam 820 milyon TL’lik 109 müjde vermiş olduk. Bu müjdelerin çoğunu tamamladık. İnşaatı devam edenleri ise en kısa sürede hizmete alacağız. Biz sözümüzün sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 28 tesisin toplu olarak temellerini atarak açılışlarını yaptı.

Temeli Atılan ve Açılışı Yapılan Tesisler

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, gerçekleştirdiği merasimde bulunan tesislerin 11 adedi baraj ve gölet, 2 adedi sulama tesisi, 11 adedi taşkın koruma tesisi,
1 adedi OGM tesisi ve 3 adedi de DKMP tesisinden oluşuyor. Bu tesislerin toplam yatırım bedeli ise 262 milyon lirayı buluyor.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan ve açılışı yapılan DSİ’ye ait tesislerin hizmete alınması ile 66 bin 350 dekar zirai arazi modern sulama sistemi ile sulanacak, 15 milyon metreküp su depolanacak. Ayrıca 7 köy, 3 belde, 2 ilçe ve 110 dekar alan taşkın zararlarından korunacak.

Bakan Prof. Dr. Eroğlu’nun, Gümüşhane’de düzenlediği merasimde ayrıca 3 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 10 aileye Orköy kredisi verildi.

(Kaynak: Orman ve Su İşleri Bakanlığı)

 

image_print

HABERLER