Bu Bariz hata için THY ile Vali Tanrısever ve Gümüşhane Milletvekilleri Küçük ve Köse Görüşmeli - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Bu Bariz hata için THY ile Vali Tanrısever ve Gümüşhane Milletvekilleri Küçük ve Köse Görüşmeli

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2024 - 9:57

Son Güncelleme: 26 Nisan 2024 - 11:26

Haber sitemizde 5 Mart 2024 tarihinde “Türk Hava Yolları Gümüşhane’yi Unuttu Mu?” başlıklı bir haber yayımladık. Haber metnimiz şöyle idi:

“Türk Hava Yolları’nın hazırladığı ve genellikle dış hatlardaki uçaklarda yolcu ekranlarına konulan görsel programlardan biri olan “Dünya Daha Büyük Keşfet”  başlıklı programın  “Türkiye Gezi Rehberi” bölümünde ülkemizin hemen hemen bütün illeri “Bir şehir Üç Gün” ve ”şehrin Ruhu” başlıklarıyla tanıtıldığı halde,  Gümüşhane gibi tarihi ve turizm değerleri dünyaca meşhur bir ilimiz bu programa alınmamış.

Gümüşhaneli bir hemşerimizin, yaklaşık 10 gün önce bir yurt dışı seyahatinde bu durum dikkatini çekiyor. Hemşerimiz seyahatini THY’na ait tarifeli bir uçakla yapıyor. Oturduğu koltuğa ait olan ekrandaki menülerden “Dünya Daha Büyük Keşfet”  menüsünün Türkiye bölümüne giren hemşerimiz alfabetik sırayla Gümüşhane’nin ön ve arkasındaki ilerin tanıtımın yapıldığını,  Gümüşhane’nin ise adının programda hiç yer almadığını görüp ekranın fotoğrafını çekerek bize gönderiyor.

Fotoğrafta görüleceği gibi alfabetik sırayla Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay sırayla yer aldığı halde, Giresun’dan sonra gelmesi gereken Gümüşhane’ye yer verilmiyor.

Büyük İslam alimi Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin memleketi olan ve Dünyaca meşhur Karaca mağarası, Avrupanın en yüksek Göknar ağaçları, Türkiye ve Avrupa’nın en uzun, dünyanın ise 3. en uzun tüneli olan Zigana Tüneli, Dünyaca meşhur Şiran Tomara Şelalesi, Dünyanın en meşhur yaylaları arasında gösterilen Kadırga yaylası ve daha yüzlerce tarihi ve turistik değeri içinde bulunduran, pestil, köme ve kuşburnunun anayurdu, altın kalpli insanlar diyarı Gümüşhane’nin bu yapım-program içinde yer almaması, unutulması Gümüşhanelileri üzmüştür.

Bir diğer üzücü nokta ise yine aynı uçaktaki nevigasyon haritasında Gümüşhane’nin gösterilmemesi. Gümüşhane’nin bulunduğu bölgede diğer şehirler ve ilçeler nevigasyon haritasında gösterildiği halde Gümüşhane gösterilmemiş.

Sevip takdir ettiğimiz, başarıları ile gurur duyduğumuz çok önemli ve değerli bir milli firmamızın olan Türk Hava Yolları’nın, uçaklarına unutularak konulmadığını düşündüğümüz Gümüşhane’nin,  adı geçen programa ve nevigasyon haritasına bir an öce alınmasını  ve bu unutulmuşluğun  Gümüşhanelilere bir açıklamayla izah edilmesini bekliyoruz.”

Haber Metni için link: https://gumushanedenhaber.com/turk-hava-yollari-gumushaneyi-unuttu-mu/

***

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI VE THY YETKİLİLERİNE HABERİMİZİ GÖNDERDİK AMA HATA DÜZELTİLMEDİ. GÜMÜŞHANE YİNE ORTALARDA YOK

Haberi yayınladığımız 5 Mart 2024 tarihinde konuyu Ulaştırma Bakanlığı ve THY yetkililerine iletmiştik. Bugüne kadar bir değişiklik olmadı.

Yaptığı bir ülke seyahatinde hatayı görüp 5 Mart’ta bize bildiren Gümüşhaneli hemşerimiz iki gün önce bizi arayıp geçen hafta yaptığı bir ülke seyahatinde bindiği THY uçağında yine aynı programın yayımlandığını ve yine Gümüşhane’nin bu yayında yer almadığını söyledi. Yani hata düzeltilmemiş.

OLAYA ARTIK GÜMÜŞHANE VALİSİ SAYIN ALPER TANRISEVER VE GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLLERİ SAYIN CELALETTİN KÖSE VE SAYIN MUSA KÜÇÜK EL ATMALI

Gümüşhane açısından bir prestij konusu olan bu olaya Gümüşhane Valisi Sayın Alper Tanrısever ile Sayın Milletvekillerimiz Celalettin Köse ve Musa Küçük el atmalıdır. Ulaştırma Bakanı, Bakanlık yetkilileri ve THY yetkilileri ile görüşmeler yapılıp bu hata düzeltilerek adı geçen programa Gümüşhane eklettirilmelidir.  

image_print

HABERLER