"ÇOCUK GELİŞİMCİLERİNDEN" HALEPLİ ÇOCUKLAR İÇİN DUYARLILIK - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

20 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

“ÇOCUK GELİŞİMCİLERİNDEN” HALEPLİ ÇOCUKLAR İÇİN DUYARLILIK

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2016 - 20:51

Son Güncelleme: 22 Aralık 2016 - 20:51

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri Materyal Tasarımı dersinde hazırladıkları oyuncakları “Halepli çocuklara yardım amaçlı Materyal ve Oyuncak Sergisi” adı altında sergilediler.

Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri her yıl ders kapsamında yaptıkları mobil, dolgulu ve eğitici oyuncakları bu yıl Halepli çocuklara yardım amaçlı bir sergide ziyaretçilerin beğenisine sundular. Halep’teki olayların ve insanlık dramının kendilerini çok etkilediğini söyleyen öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları oyuncakları maliyetlerinin altında bir fiyatla satarak, elde ettikleri geliri  yasal sınırlar içerisinde Sivil Toplum İnisiyatifi Platformu aracılığıyla Halepli çocuklara gönderecek. İki gün sürecek olan sergide öğrenciler Halep için duyarsız kalmadıklarını gösterdi.

Böyle anlamlı bir sergiyi açtıkları için çok mutlu olduklarını belirten Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Fuat Bodur, bu talebin öğrencilerden gelmiş olmasının çok anlamlı olduğunu ve bundan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bodur düzenlenen sergiyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimiz her yıl ders kapsamında bu tür oyuncakları yapıp sergiliyor fakat herhangi bir satışı yapılmıyordu. Bu yıl, Halep’te olan olaylara duyarsız kalmamak için bu serginin yardım amaçlı olarak yapılmasını istediler. Buradan elde edilecek gelirin de Halepli çocuklara gönderilmesi için bir çalışma başlattık. Burada bize desteklerinden ötürü Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın başta olmak üzere rektörlüğümüze, bölüm başkanlığımıza ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Öğr. Gör. Adem Arslan ile öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri kırmayıp düzenlediğimiz sergimize katılan Gümüşhane Kent Konseyi Hasan Pir’e de teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

image_print

HABERLER