GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

ÇORUH EDAŞ, GÜMÜŞHANE İÇİN SON TEKNOLOJİK PLANLAMA YAPIYOR

209 views
15 Nisan 2019 - 18:08

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Gümüşhane İl Müdürlüğü, sorumluluk sahasında bulunan elektrik dağıtım şebekelerinde; talep artışının karşılanması, tedarik sürekliliği, teknik ve ticari kalite parametrelerinin geliştirilmesi, tüketicilere sunulacak hizmet kalitesinin arttırılması, ekonomik ömrünü doldurmuş şebekenin yenilenmesi amacı ile önümüzdeki 10 yıllık dönemi içine alan kısa ve orta dönem Master Plan ve Master Proje çalışmalarında sona yaklaşıyor…

Çoruh EDAŞ Gümüşhane İl Müdürlüğü tarafından yaklaşık bir yıl önce çalışmalarına başlanılan ve süreç içerisinde sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve ticaret odaları ile yapılan genel kapsamlı görüşmeler sonrasında elektrik dağıtım şebekesinde yapılması öngörülen şebeke yatırımlarına dair Master Plan çalışmalarında sona gelindi.

Master Plan çalışmalarının tamamlanması neticesinde; şebekenin topolojik ve işletmesel olarak ıslah edilmesi, havai hatların yer altına alınması,  alternatif besleme kaynaklarının oluşturulması, radyal şebekelerin ring şebekelere dönüştürülmesi, güncel imar uygulamaları ve talep gelişimi doğrultusunda yeni şebeke tesisine yönelik Master Projelerin hazırlanması sürecine girildi.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Gümüşhane İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda; kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunabilmek adına devam eden saha çalışmalarının yanı sıra ileriye dönük planlama ve projelendirme faaliyetlerinin de hız kesmeden devam edeceğinin altı çizildi.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.