GÜMÜŞHANE İL ÖZEL İDARESİ’NİN 2017 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

22 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE İL ÖZEL İDARESİ’NİN 2017 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2016 - 19:16

Son Güncelleme: 28 Kasım 2016 - 19:16

Gümüşhane İl Özel İdaresi’nin 2017 bütçesi 41 milyon 602 bin TL olarak kabul edildi.  Gümüşhane İl Özel İdaresinin 2016 Yılı Bütçesi 36,4 Milyon TL. İdi.
Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı toplantıları 28 Kasım 2016 Pazartesi günü yapılan oturumla sona erdi. Toplantının son gününde İl Özel İdaresi’nin 41 milyon 602 bin TL olan 2017 yılı bütçesi görüşülerek karara bağlandı.

Normal şartlarda yılın diğer aylarında ayın ilk 5 gününde gerçekleştirilen İl Genel Meclisi toplantıları, bütçe görüşmeleri nedeniyle Kasım ayında ay boyunca devam etti.

Çok sayıda gündem maddesinin de görüşüldüğü toplantıların en önemli konularından birisi olan İl Özel İdaresi’nin 2017 yılı bütçe tasarısı ve raporu Kasım ayındaki ilk toplantının ardından havale edildiği Plan Bütçe Komisyonunda yapılan çalışmanın ardından meclise sunuldu.

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan toplantıda Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Hüsamettin Şahin, yaptıkları uzun ve detaylı çalışmanın ardından hazırlanan bütçe raporunu Meclis üyelerine sundu.

Bütçenin 41 milyon 602 bin TL olarak belirlendiğini kaydeden Şahin, yatırım harcamalarında daha fazla kaynak için mahalli imkanların verimli kullanılması gerektiğini, özellikle Özel İdare makine parkında bulunan eski model araçların verimli kullanılamayacağını, bu halleriyle yedek parça ve akaryakıt giderlerinin idareye bir anlamda yük olması nedeniyle 2017 yılında bu araçların makine parkından çıkarılmaları için satış işlemlerine teşkil edecek çalışmalar yapılması gerektiği konusunda komisyonun görüş benimsediğini söyledi.

Bütçenin ilgili kanun ve yönetmeliklere göre uygun hazırlandığını ve komisyon tarafından da uygun görüldüğünü belirten Şahin, nihai kararın İl Genel Meclisine ait olduğunu söyledi.

Raporun kabul edilmesinin ardından bütçe kararnamesi ile bütçe tasarısında her birimin ve ilçenin bütçesi ayrı ayrı isim okunmak suretiyle oylandı. Oylama sonucunda tüm maddeler oy birliğiyle kabul edildi.

Bütçenin onaylanmasının ardından konuşan Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, bir aylık bir maratonun sonuna geldiklerini belirterek, İl Özel İdaresi’nin 2017 yılı bütçenin hayırlı olması dileklerinde bulundu. Bayraktar, hem bir ay boyunca güzel çalışmalar yapan İl Genel Meclisi üyelerine, hem de bütçe raporunun hazırlanmasında görev alan komisyon üyeleri ve kurum yetkililerine teşekkür etti.

(Kaynak: Gümüşhane İl Özel İdaresi Basın Bürosu)

image_print

HABERLER