GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE GÜMÜŞHANESPOR KONUŞULDU - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE GÜMÜŞHANESPOR KONUŞULDU

Giriş Tarihi: 23 Mart 2017 - 18:28

Son Güncelleme: 23 Mart 2017 - 18:28

Gümüşhane Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Bahri Bayram’ı makamında ziyaret eden  Gümüşhanespor Teknik Direktörü Tarık Daşgün ve futbolcular, ardından Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Türkiye’de Spor ve Gümüşhanespor” konulu söyleşiye katıldı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  Konferans Salonunda yapılan Söyleşiye Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mümin Hakkıoğlu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Can ile Gümüşhane Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri katıldı.

Moderatörlüğünü  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yılmaz Albayrak’ın yaptığı Söyleşide Gümüşhanespor Teknik Direktörü Tarık Daşgün ve Takım Kaptanı Salih Zafer Kurşunlu Gümüşhanesporun durumu ve Türkiye’de futbolun yaşadığı sorunlar hakkında bilgiler verdi.

Katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Gümüşhanespor Teknik Direktörü Tarık Daşgün, Gümüşhanespor olarak sezon başından beri çok iyi bir planlama yaptıklarını ve sadece futbol değil futbol dışında da işinin bilincinde karakterli oyuncular yetiştirdiklerini söyledi. Daşgün konuşmasında ” Önemli 6 maçımız var. Biz inanıyoruz ki bu emeğimizin karşılığını bu sezon sonu alırız. Gerçekten bu şehri de hak ettiği ve olması gereken yere taşırız. Bizim şimdilik eksikliğimiz 12’inci oyuncu diye tabir ettiğimiz taraftardır. Bu konuda sizleri statlardaki maçlarımıza bekliyoruz. Çünkü taraftarın bir maçı kazanmanın gerçekten büyük rolü var. Ayrıca futbol bir lobi işidir. Biz sahanın içini oynuyoruz  mücadele ediyoruz. Fakat saha dışında da etkili olmak gerekiyor. Maça çıktığımız vakit, o gün iyi olmak gerekiyor, motivasyonun yüksek olmak gerekiyor. Eğer o gün iyi değilsek berabere kalıyoruz veya kaybediyoruz. Bizim işimiz orada bitiyor, tekrar bir sonraki maç için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bizim lobimiz yok, en küçük bir saha içi tartışmalarda ya da olaylarda mağdur olan biz olsak bile suçlu durumuna düşüyoruz. Burada lobisiz futbolu yürütemiyorsunuz. Birilerinin bir taraftan destek vermesi lazım oynanan oyunlara dur demesi gerekir.” dedi.

Söyleşinin sonunda Gümüşhanespor Teknik direktörü Tarık Daşgün’e Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Can tarafından teşekkür belgesiyle birlikte işlemeli Türk Bayrağı hediye edildi.

(Kaynak: Gümüşhane Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü – 23.03.2017)

 

image_print

HABERLER