Gümüşhane'de Parkomat uygulaması Zabıta İle Geri Döndü - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

22 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de Parkomat uygulaması Zabıta İle Geri Döndü

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2016 - 21:20

Son Güncelleme: 10 Ekim 2016 - 21:20

Gümüşhane Belediyesi, şehit içindeki otopark sıkışıklığını en aza indirme çalışmaları kapsamında parkomat uygulamasına başlattı.

Zabıta Müdürü Halit Şişman, kent merkezindeki caddelerde parkomat uygulamasına başladıklarını kaydederek, “Şehir içinde çift yönlü yapılan otopark nedeniyle gerek vatandaşlarımız gerekse esnaflarımızdan sürekli olarak şikayetler alıyorduk. Bu şikayetleri en aza indirmek için şehir içinde çift yönlü yapılan otoparka son vererek parkomat uygulamasını başlattık. Daha önceleri ihale yoluyla yüklenici firmalar marifetiyle yapılan parkomat uygulamasını Zabıta Müdürlüğü olarak biz yapıyoruz. Vatandaşlarımız aracını getirip belirlenmiş yerlere park ettiğinde ilk 15 dakika ücretsiz olarak hizmet veriyoruz. Araç 1 saat park yapacaksa 2 TL ödeyecek. Daha sonra her geçen saat için 1 lira daha ek ücret ödeyecek. Gün boyu kalan bir araç 13 lira ücret ödemek zorunda kalacak” dedi.

(Kaynak: Gümüşhane Belediyesi Basın Müdürlüğü)

 

 

 

 

image_print

HABERLER