HERŞEY MÜKEMMEL BİR ÖLÇÜ İLE YARATILDIĞI İÇİN HER ŞEY MÜKEMMEL BİR YARATICI’NIN ESERİDİR - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

9 Ağustos 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

HERŞEY MÜKEMMEL BİR ÖLÇÜ İLE YARATILDIĞI İÇİN HER ŞEY MÜKEMMEL BİR YARATICI’NIN ESERİDİR

Son Güncelleme :

25 Ekim 2019 - 19:41

FİZİK PROFESÖRÜ PROF.DR. SELAHATTİN ÇELEBİ ATAİZMİN YANLIŞLIĞINI BÖYLE HAYKIRDI

Onursal Başkanlığını Iğdır Üniversitesı Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın yaptığı; Iğdır Üniversitesi ve birçok sivil toplum örgütü tarafından ortaklaşa düzenlenen III. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi 24 Ekim 2019 Perşembe günü başladı.

26 Ekim tarihinde sona erecek kongrenin başkanlığını Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fizİk profesörü Prof.Dr. Selahattin Çelebi’nin yapıyor.

Fizik profesörü Çelebi kongrenin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bilim dünyası yaklaşık iki yüz yıldır ateizmi esas alan materyalist bir felsefenin tesiri altında kalmıştır. Bu iki yüz yıllık sürede ortaya atılanlar bilimsel bir gerçek değil, bilimsel bir yanlıştır. Çünkü; sanılanın aksine, kainattaki her şey mükemmel bir ölçü ile yaratılmıştır. Su molekülünün yapısı ve özellikleri, güneş ışığının her şey için gerekliliği, kelebeğin kanatlarında nanometre mertebesinde nakşedilen sanatın varlığı, bal arısının programlı hareketi ve bal yapma fiili örnek olarak sıralanabilir. Her şeyin, her şey ile birbiri ile işbirliği yapma ve yardımlaşma şeklinde münasebeti vardır. Örnek olarak, güneş ışığının her şey için gerekli oluşu ve gözün güneşle ve vücuttaki her bir hücre ile işbirliği içinde mükemmel bir optik alet oluşu bu gerçeğe şehadet etmektedir.”

image_print