Köylülerin, Torul Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan’dan İstekleri Var - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

15 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Köylülerin, Torul Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan’dan İstekleri Var

Giriş Tarihi: 02 Temmuz 2024 - 15:35

Son Güncelleme: 02 Temmuz 2024 - 15:35

Gümüşhane’nin Torul ilçesinin en önemli özelliği köylerin çoğunun dere boylarına, vadilere yerleşmiş olmasıdır.

Bu köy guruplarından biri de Cizere deresi ya da Demirkapı deresi denilen vadidedir. Bu vadide Demirkapı, Arpalı, Alınyayla, İlecik, Güzeloluk, Kopuz ve Dağdibi köyleri bulunmaktadır.

7 köyün grup yolu aynı zamanda yaylaların da yoludur.  Özellikle Meşhur Abdal Musa tepesi eteklerinde bulunan pek çok yaylanın yolu bu vadiden geçen grup yoludur.

Yaz aylarında her gün ortalama büyüklü küçüklü 150-200 civarında aracın geçtiği Demirkapı grup yolunun Güzeloluk köyü sınırları içindeki “Değirmenyanı Camii” nin olduğu bölge eski pazar yeri olup, insanlar bu bölgede kısa süreli de olsa ihtiyaç molası verirler. Su ve tuvalet ihtiyacı olanlar bu bölgede ihtiyacını giderirler.

YOLCULAR İÇİN ÖNEMLİ İHTİYAÇ GİDEREN ŞADIRVAN VE TUVALETLER ÇALIŞMIYOR

Güzeloluk Köyü Değirmenyanı Camii’nin çevresindeki şadırvan ve tuvaletler maalesef uzun zamandır çalışmıyor ve kullanılamıyor.

“Değirenyanı Cami”nin yanında ihtiyaç için mola veren araçlardan inen yolcular, hayal kırıklığına uğruyor. Çünkü çeşme de, şadırvan da, tuvaletler de çalışmıyor.

Yoldan gelip gecen yolcular bu şadırvan ve tuvaletlerin onarılıp hizmet vermesi için Torul Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan’a çağrıda bulundular.

KAYMAKAMIMIZIN BU MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİ İÇİN YARDIMCI OLMASINI İSTİYORUZ

Yoldan gelip geçerken “Caminin şadırvanı ve tuvaleti vardır” düşüncesi ile araçlarından inen yolcular, şadırvanı da tuvaleti de bulamayınca tekrar araçlarına binip kilometrelerce yol gitmek zorunda kalıyorlar.

Yaşanan mağduriyeti görüp bizi arayan bir vatandaşımız şöyle diyor: “Bu cami vatandaşlarımızdan toplanan paralarla yapıldı. Şimdi ise bu vatandaşlarımızdan yeniden para toplama imkânımız yok. Bu şadırvan ve tuvaletler ise zaten camiye de ait değil. Grup yolunun merkezinde olan bu bölgeden gelip geçenlerin ihtiyacı için yapılan sosyal ihtiyaç mekanlarıdır. Bunlar yapılalı yaklaşık 40 yıl oldu. Şimdi ise tamamen harabe haldeler, Kullanılamıyorlar. Bu mekanları Torul Kaymakamız Sayın Muhammet Kılıçarsalan’ın yeniden yaptırmasını istiyoruz.”

Biz de vatandaşımızın bu talebini haberleştirerek Sayın Kaymakamımıza ulaştırmak istedik. İnşallah kısa sürede şadırvan ve tuvaletler yapılmış olur.

image_print

HABERLER