TOKİ HEYETİ, GÜMÜŞHANE’DE 528 KONUT’UN YAPILACAĞI ALANI İNCELEDİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

7 Mayıs 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

TOKİ HEYETİ, GÜMÜŞHANE’DE 528 KONUT’UN YAPILACAĞI ALANI İNCELEDİ

Son Güncelleme :

28 Kasım 2016 - 18:59

Gümüşhane Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar sonucunda TOKİ ile işbirliğinde Çamlıca Mahallesi mevkiinde ihalesi gerçekleştirilen 528 konut için TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, 27 Kasım 2016 Pazar günü Gümüşhane’ye gelerek incelemelerde bulundu.

Özçelik ve beraberindeki TOKİ Emlak Daire Başkanı Dursun Baştürk, TOKİ Uygulama Daire Başkanı Murat Oskay, TOKİ İstanbul Emlak Daire Başkanı Adil Karaismailoğlu ve diğer ilgilileri AK Parti Gümüşhane Milletvekili Osman Akgül ve Belediye Başkanı Ercan Çimen kabul etti.

Belediye Başkanı Çimen’in makamında proje üzerinde fikir alışverişinde bulunan heyet, daha sonra 528 konutun uygulanacağı alanı inceledi.

Başkan Çimen, yaptığı açıklamada,  Belediye olarak başlatmış oldukları çalışmaların sonuçlandığını ve konutların ihale edildiğini hatırlatarak, “Hamdolsun verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Şehrimizde yapımına başlayacak olduğumuz konutların ihalesi 10 Kasım’da yapıldı. Güçlü bir firma ihaleyi kazandı ve geçtiğimiz günlerde de sözleşme imzalandı. En kısa sürede çalışmalara başlayacaklar. Bu kapsamda TOKİ Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özçelik ve beraberindeki heyeti, Milletvekilimiz Sayın Osman Akgül ile birlikte şehrimizde misafir ettik. Verimli bir ziyaret oldu. Proje üzerinde fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah kısa süre sonra ilgili firma çalışmalara başlayacak” dedi.

Belediye olarak 10 binin üzerinde konut başvurusu aldıklarını kaydeden Başkan Çimen, “Yaklaşık bir yıldır bu proje üzerinde çalışma yaptık. Burada kendimiz de bir plan çıkardık ve ilk olarak bin 850 konut yapılması için TOKİ’ye başvuruda bulunduk. Ancak TOKİ projemizi revize etti ve ilk etapta 528 konuta indirdi. Bu projemizin iki ve üçüncü etabı da olacak. Buradaki konutlardan vatandaşlarımız iki noktadan çevre yoluna ulaşabilecek. Burada yaklaşık 70 bin metrekarelik alanda sosyal konutlar inşa edilecek. Ve bu alanın tamamı Belediyemize ait. Herhangi bir problem yok. Bu projemizin hayata geçmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimiz sayın Osman Akgül ve Cihan Pektaş’a, TOKİ Başkanı sayın Ergün Turan’a ve diğer ilgililere teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

(Kaynak: Gümüşhane Belediyesi Basın Müdürlüğü)

image_print