GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE EMNİYET MÜDÜRÜ KARATAŞ 2018 YILININ İLK TOPLANTISINI MUHTARLARLA YAPTI

Bu haber 11 Ocak 2018 - 0:05 'de eklendi.

Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, 2018 yılının ilk toplantısını 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Gümüşhane merkez ilçe mahalle muhtarları ile yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda mahalle muhtarları ile bir araya gelen İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, son bir yılın değerlendirmesini yaparak, huzur ve güven ortamının devam ettiğini ve 2018 yılında asayiş verilerini daha da aşağıya çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

Olaylara daha hızlı müdahale edebilmek amacıyla önümüzdeki günlerde ilimiz merkezde motosikletli “Yunus Polisleri”ni ve trafik düzenini daha hızlı sağlayabilmek için de motosikletli  “Şahin Polisleri”ni aktif hale getireceklerini söyleyen İl Emniyet Müdürü Karataş, muhtarlardan mahallerinde yaşayan vatandaşları, karşılaştıkları ve gördükleri olayları hiç çekinmeden 155 Polis imdat hattını arayarak bildirmeleri yönünde  bilinçlendirmelerini istedi.  Karadeniz yaylalarında Polis ve Jandarma tarafından bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonel faaliyetlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Karataş: “Yaylaya çıkan vatandaşlarımız,  yayla evlerinde veya çevrelerinde gördükleri  en ufak değişiklikleri ve şüphelendiği durumları emniyet güçlerine bildirmeleri gerekmektedir. Bizim için yaylada  kesilen bir ağaç dalı bile büyük önem arz etmektedir. Bu konuda muhtarlarımızın da mahallerinde ikamet eden vatandaşlarımızı bilgilendirmesini istiyorum.” dedi.

Mahalle muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz Demir’ in de hazır bulunduğu toplantıda mahalle muhtarları, yaşamış oldukları sorunları dile getirdi. İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş da, sorunların çözümü noktasında ilgili birimlere gerekli talimatları vereceğini kaydetti.

(Kaynak: Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosu)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
ÖNE ÇIKAN HABERLER
Gümüşhane Pestil KömeGümüşhane Pestil Köme